Hoppa till sidinnehåll

Kontaktuppgifter – förbundsdirektör och ledningsgrupp

Förbundsdirektören är KSON:s högsta tjänsteperson och chef för KSON:s förvaltning, med ansvar för att bistå direktionen i dess politiska styrning av KSON. Förbundsdirektören anställs av direktionens ordförande.

Förvaltningen består av flera avdelningar som bland annat arbetar med myndighetsutövning för enskild, beställar- och ägarstyrning och utvecklings- och utredningsuppdrag. Förvaltningens ledningsgrupp stödjer förbundsdirektören och består av cheferna för de olika avdelningarna.

Kontaktuppgifter

Ann-Sophie Holgersson
Förbundsdirektör

E-post: ann-sophie.holgersson@norrtalje.se
Telefon: 0176-715 17

Alexander Louhichi
Avdelningschef för stöd och service till personer med funktionsnedsättning

E-post: alexander.louhichi@norrtalje.se
Telefon: 0176-714 49

Camilla Gustavsson
Avdelningschef för kvalitet och innovation

E:post:  camilla.gustavsson@norrtalje.se
Telefon: 0176- 712 16

Henrik Hagblom
Avdelningschef för utredning, planering och ägarförvaltning

E:post: henrik.hagblom@norrtalje.se
Telefon: 0176-719 76

Mona Andersson
Avdelningschef för service och omsorg

E:post: mona.andersson@norrtalje.se
Telefon: 0176-746 33

Ulrika Lindberg
Ekonomichef

E-post: ulrika.lindberg@norrtalje.se
Telefon: 0176-710 93

Senast ändrad: 2024-02-23